Etapy wdrożenia systemu w Twojej firmie

Etapy wdrożenia systemu w Twojej firmie


Z racji faktu, że wiele osób wysyła do nas pytania o proces wdrożenia naszych aplikacji, postaram się krótko zdefiniować wszystkie etapy pracy.

Zebranie wymagań

Jeszcze przed podpisaniem umowy na dostarczenie naszego systemu spotykamy się z klientem i ustalamy wszystkie wymogi, które ma spełniać oprogramowanie. Podczas prezentacji aplikacji ustalamy listę zmian oraz modyfikacji które należy wprowadzić aby aplikacja spełniała oczekiwania klienta. Lista ta posłuży nam do przygotowania formalnej specyfikacji systemu która jest załącznikiem do umowy.

Podział na etapy

Staramy się jak najczęściej kontaktować z klientem w celu korekty aktualnego kursu prac i wymiany opinii na temat już wykonanej części systemu. Każda iteracja prac (podobnie do metodologii Agile) trwa od 2 do 4 tygodni, po czym następuje wypuszczenie wersji testowej dla odbiorcy docelowego.

Prace i testy wewnętrzne

Wszystkie prace programistyczne są wykonywane w siedzibie naszej firmy gdzie projekt jest na bieżąco testowany z uwzględnieniem różnych kryteriów brzegowych. Dysponujemy sprzętem, która pozwala nam symulować pracę systemu w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Dużą uwagę przywiązujemy do sprawdzenia wydajności tworzonych rozwiązań oraz poświęcamy dużo czasu na projekt optymalnego interfejsu użytkownika.

Przygotowanie demo na serwerze testowym

Ponieważ nasza aplikacja opiera się na interfejsie webowym i wymienia informacje z rozproszonymi terminalami za pomocą standardowego protokołu HTTP, udostępniamy klientowi wersję demonstracyjną na naszym serwerze firmowym i przekazujemy mu wyłącznie adres pod którym może rozpocząć testowanie. To stanowi podstawę do krótkich etapów prac i często wydawanych nowych wersji software.

Zakup sprzętu

Doradzamy i często w imieniu klienta zajmujemy się zakupem całej warstwy sprzętowej, niezbędnej do uruchomienia systemu. Zakupy obejmują sterowniki PLC, serwer, tablety i inne urządzenia sieciowe oraz ewentualne okablowanie.

Uruchomienie na obiekcie

Proces uruchomienia systemu (np. FACTORY Plus) na obiekcie docelowym jest ostatnim etapem prac. Oprócz instalacji sprzętu i aplikacji wykonujemy testy poprawności działania i sprawdzamy jeszcze raz wydajność. Na tym etapie przygotowujemy również bazę danych dla zakładu produkcyjnego (również poprzez import danych z innych systemów czy arkusza kalkulacyjnego). Jeżeli wcześniejsze etapy prac obejmowały również integrację z systemami zewnętrznymi to teraz również jest na moment na przetestowanie szyn wymiany danych. Ostatnim etapem wdrożenia na obiekcie jest przeprowadzenie szkolenia dla ekipy pracowników w zakładzie.

Oferta Nasza misja Skontaktuj się

VISIX Systemy informatyczne
ul. Reja 19 62-100 Wągrowiec
NIP: 766 19 40 695
Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem zaawansowanych systemów
informatycznych wspierających pracę w rozmaitych dziedzinach przemysłu
i badań naukowych. Nasze oprogramowanie cechuje wysoka jakość wykonania,
minimalizm, ukierunkowanie na użytkownika oraz bardzo konkurencyjna cena.
(c) 2018 by VISIX, Theme by trendyWebStar modified by Leospace