Inne

metody planowania produkcji

Metody planowania produkcji – 4 sposoby


Metody planowania produkcji pozwalają lepiej zarządzać firmą. Planowanie produkcji to jedno z podstawowych i kluczowych zadań właściciela firmy produkcyjnej. Bez tego procesu w organizacji dochodzi do chaosu, który niezwykle trudno potem okiełznać, mnożą się straty finansowe i pojawią się problemy w kontakcie z klientami. Planowanie produkcji przyniesie Ci same korzyści – od zwiększenia przychodów firmy, po Twój spokój i poczucie bezpieczeństwa w zarządzaniu firmą. W trendach są obecnie wspierające planowanie produkcji systemy informatyczne, które o wiele sprawniej pobierają i interpretują dane. Poniżej przeczytasz o tym, jakie są metody planowania produkcji i jakie narzędzie może znacząco ułatwić planowanie. 


Czytaj artykuł

główny harmonogram produkcji

Główny harmonogram produkcji


Planowanie i harmonogramowanie procesów produkcyjnych to niezwykle istotne działania w prowadzeniu firmy. Pozwalają na efektywne zarządzanie czasem, wydajnością, zasobami oraz pracownikami. Wszystko, co sprawia, że Twoja codzienna praca staje się bardziej uporządkowana, a dzięki temu łatwiejsza. Sam główny harmonogram produkcji to wszechstronny harmonogram dla firmy lub działu, który wyczerpująco opisuje to ile założona produkcja ma trwać, ile zasobów zostanie wykorzystane itd. Główne harmonogramy produkcji najlepiej stosować w połączeniu z innymi sprawdzonymi metodami dokumentacji – na przykład inwentaryzacją albo księgowością. Korzyści które przynosi harmonogramowanie to lepsze wykorzystanie posiadanych zasobów, redukcja zapasów, zmniejszenie kosztów funkcjonowania firmy, poprawa współpracy między produkcją a sprzedażą oraz poprawa opinii klientów. 


Czytaj artykuł

Co to jest lean maufacturing

Co to jest lean manufacturing?


Co to jest lean manufacturing? Najprościej mówiąc to jeden z systemów zarządzania pracą całego zespołu w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Wyróżnia go skupienie na procesie ograniczania marnotrawstwa oraz likwidowania zbędnych procedur. Jednocześnie ten styl zarządzania stawia sobie cele w tym, aby wytwarzane dobra zachowały jak najwyższą jakość, do której przyzwyczajeni są klienci, aby koszty produkcji były niskie oraz aby ilość zamawianych surowców była jak najbardziej zoptymalizowana. Wszystkie te procesy mają oczywiście za zadanie sprawić, aby przedsiębiorstwo przynosiło wysokie zyski. 


Czytaj artykuł

planowanie produkcji w Excelu

Planowanie produkcji w Excelu — zalety i wady


Excel to program, którego człowiek zaczyna się uczyć już w okresie szkoły podstawowej. Powoduje to, że arkusz kalkulacyjny to coś, co w pewnym stopniu zna każdy. Cechują go duże możliwości zastosowania oraz liczne formuły, które ułatwiają przeliczanie i gromadzenie różnych danych. Nic dziwnego, że programy takie, jak Excel, stały się podstawowym sposobem na planowanie i organizowanie produkcji w poszczególnych firmach. Niosą za sobą wiele zalet, ale często pojawiają się także wady takiego rozwiązania. Co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujesz się na planowanie w arkuszu kalkulacyjnym? W jakich kwestiach okaże się pomocny, a w jakich problematyczny? Czy warto zaczynać od planowania w Excelu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule. 


Czytaj artykuł

Oferta Nasza misja Skontaktuj się

VISIX Systemy informatyczne
ul. Reja 19 62-100 Wągrowiec
NIP: 766 19 40 695
Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem zaawansowanych systemów
informatycznych wspierających pracę w rozmaitych dziedzinach przemysłu
i badań naukowych. Nasze oprogramowanie cechuje wysoka jakość wykonania,
minimalizm, ukierunkowanie na użytkownika oraz bardzo konkurencyjna cena.
(c) 2018 by VISIX, Theme by trendyWebStar modified by Leospace