System zarządzania produkcją w modelu abonamentowym

System zarządzania produkcją w modelu abonamentowym


W poprzednim artykule opublikowałem listę możliwych rozwiązań, dotyczących zakupu aplikacji do zarządzania produkcją. Dzisiaj chciałbym skupić się na modelu abonamentowym, który w mojej opinii jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla małych i średnich firm przemysłowych.

Wspominając o modelu abonamentowym, mam na myśli stałą miesięczną opłatę za usługę korzystania z oprogramowania, w której zawiera się koszt licencji, wsparcia, sprzętu, utrzymania infrastruktury itd.

 

Plusami takiego rozwiązania są:

 

 • bardziej korzystna opcja płacenia częstszych, małych kwot, zamiast jednej wysokiej opłaty za wdrożenie, która mogłaby naruszyć budżet,
 • stała, przewidywalna miesięczna opłata,
 • niskie koszty wdrożenia,
 • brak konieczności zainwestowania w drogą infrastrukturę informatyczną – oprogramowanie jest udostępniane ze zdalnego serwera,
 • brak konieczności utrzymywania działu IT, odpowiedzialnego za utrzymanie i poprawne działanie aplikacji,
 • automatyczne aktualizacje, do najnowszej wersji – nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na zakup najnowszej wersji oprogramowania,
 • wliczone w koszty wsparcie specjalistów odpowiedzialnych za rozwój systemu,
 • zapewnienie bezpieczeństwa danym spoczywające na dostawcy usługi.

 

Wady modelu abonamentowego:

 

 • wymóg posiadania stałego i niezawodnego łącza internetowego (jeżeli jest to usługa typu System as a Service),
 • konieczność zaufania zewnętrznej firmie dostarczającej usługę,
 • poczucie braku bezpieczeństwa – przechowywanie często poufnych danych poza, firmą, niepewność co do częstotliwości tworzonych kopii bezpieczeństwa (backups).

 

Jak my do tego podchodzimy?

 

Oferujemy naszą usługę FACTORY plus w modelu abonamentowym, który pozwala nam bardzo szybko dostarczyć klientowi działającą platformę do kontroli produkcji. Ponadto dzięki takiemu podejściu eliminujemy potrzebę podpisywania osobnych umów na opiekę serwisową, nad już wdrożoną aplikacją. Nasze aplikacje zbierają dane z hali produkcyjnej w czasie rzeczywistym, co przy wykorzystaniu zdalnych serwerów mogłoby powodować opóźnienia w aktualizacji informacji. Z tego też powodu proponujemy klientowi alternatywę w postaci fizycznego komputera pełniącego rolę serwera, lub instalację w centrum hostingowym. Oczywiście zarówno w jednym, jak i drugim przypadku dbamy o poprawne działanie całej instalacji. Wreszcie na koniec, to co wyróżnia nas na tle konkurencji. U nas dostajesz w pakiecie pulę nowych funkcji, które możemy zaimplementować w aplikacji na Twoje życzenie. Dzięki temu masz możliwość rozbudowy, dostosowania systemu i integracji z innymi aplikacjami, przy stałej miesięcznej opłacie.

 

W mojej opinii zastosowanie modelu abonamentowego jakie proponujemy naszym klientom, jest najbardziej uczciwym i opłacalnym sposobem na prowadzenie współpracy na linii firma produkcyjna – dostawca IT.

Oferta Nasza misja Skontaktuj się

VISIX Systemy informatyczne
ul. Reja 19 62-100 Wągrowiec
NIP: 766 19 40 695
Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem zaawansowanych systemów
informatycznych wspierających pracę w rozmaitych dziedzinach przemysłu
i badań naukowych. Nasze oprogramowanie cechuje wysoka jakość wykonania,
minimalizm, ukierunkowanie na użytkownika oraz bardzo konkurencyjna cena.
(c) 2018 by VISIX, Theme by trendyWebStar modified by Leospace

Zapisz się na nasz newsletter!

Zapisz się, a będziemy Cię informować o wszystkich nowosciach!