Visix

Koszt aplikacji dla przedsiębiorstwa produkcyjnego


Nie można mieć wszystkiego …

 

Przygotowując się do napisania tego krótkiego artykułu, znalazłem w sieci obrazek trójkąta pokazującego zależność pomiędzy czasem wykonania aplikacji, jej jakością oraz kosztem który trzeba ponieść:

 

 

Każdy wierzchołek przedstawia oczekiwanie klienta, a problem polega na tym, że możemy wybrać wyłącznie jeden bok. Czyli przykładowo – nie można uzyskać niskiego kosztu chcąc utrzymać krótki czas realizacji i wysoką jakość. Tyle w teorii …

Czytaj artykuł

Po co Ci oprogramowanie do zarządzania produkcją ?


Oczekiwania Twoich klientów dotyczące wysokiej jakości produkowanych dóbr przy jednoczesnej niskiej cenie wymuszają na Twojej firmie produkcyjnej utrzymanie wysokiego poziomu konkurencyjności. Sposobów na jej podniesienie jest sporo, ja skupię się na szeroko rozumianej informatyzacji samego procesu produkcji.

Jednym z kryteriów otrzymania produktu w niższej cenie przy zachowaniu wysokiej jakości jest optymalizacja zasobów potrzebnych do wytworzenia pojedynczego egzemplarza. Aby wiedzieć gdzie możesz zoptymalizować swoją produkcję potrzebujesz informacji. Te informacje możesz zbierać sam, zlecić to pracownikom lub pozwolić aby robił to system informatyczny. Kolejnym krokiem jest skonsumowanie zebranych danych i przełożenie ich na konkretne decyzje biznesowe. Większość dzisiejszych systemów zarządzania produkcją nie potrafi podjąć za Ciebie takiej decyzji (chociaż to się zmienia – Przemysł 4.0), natomiast potrafi pomóc zrealizować czynności wynikające z podjętej decyzji.

Czytaj artykuł

Technologie, które wykorzystujemy w codziennej pracy


Witam!

 

Dzisiaj chciałbym przedstawić krótki wpis na temat technologii programowania, którymi posługujemy się w naszych projektach.

 

Jeżeli chodzi o bazy danych to w projekcie FACTORY plus opieramy się na MySQL, z planami przejścia w niedalekiej przyszłości na jej ulepszoną siostrą – MariaDB. Mamy również duże doświadczenie w wykorzystaniu najpotężniejszej z dostępnych na ten moment na rynku relacyjnych baz danych – Oracle 11g/12c. Pracujemy z nią głównie w projektach z sektora farmaceutycznego.

Czytaj artykuł

Etapy wdrożenia systemu w Twojej firmie


Z racji faktu, że wiele osób wysyła do nas pytania o proces wdrożenia naszych aplikacji, postaram się krótko zdefiniować wszystkie etapy pracy.

Zebranie wymagań

Jeszcze przed podpisaniem umowy na dostarczenie naszego systemu spotykamy się z klientem i ustalamy wszystkie wymogi, które ma spełniać oprogramowanie. Podczas prezentacji aplikacji ustalamy listę zmian oraz modyfikacji które należy wprowadzić aby aplikacja spełniała oczekiwania klienta. Lista ta posłuży nam do przygotowania formalnej specyfikacji systemu która jest załącznikiem do umowy.

Podział na etapy

Staramy się jak najczęściej kontaktować z klientem w celu korekty aktualnego kursu prac i wymiany opinii na temat już wykonanej części systemu. Każda iteracja prac (podobnie do metodologii Agile) trwa od 2 do 4 tygodni, po czym następuje wypuszczenie wersji testowej dla odbiorcy docelowego.

Czytaj artykuł

Czy IT wspiera biznes ?


Możliwość wsparcia procesów biznesowych przez szeroko rozumiane rozwiązania informatyczne została zauważona już ponad 20 lat temu. Przez cały ten czas systemy IT ewoluowały dzieląc się na coraz bardziej wyspecjalizowane aplikacje, m. in. do zarządzania produkcją (MRP I i MRP II), relacjami z klientami i dostawcami (CRM). Czy wreszcie nadrzędne zarządzanie przedsiębiorstwem za pomocą systemu ERP. Trudno nie zauważyć zalet informatyzacji. Wiele procesów odbywających się wewnątrz przedsiębiorstwa wymaga bardzo żmudnej, monotonnej pracy. Dodatkowo wynikiem tej pracy często są obliczenia, raporty i wykresy których poprawność nie może podlegać dyskusji. Dzięki zastosowaniu technologii informatycznych skracamy proces obliczeniowy do minimum, jednocześnie nie tracąc na jakości.

Czytaj artykuł

Oferta Nasza misja Skontaktuj się

VISIX Systemy informatyczne
ul. Reja 19 62-100 Wągrowiec
NIP: 766 19 40 695
Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem zaawansowanych systemów
informatycznych wspierających pracę w rozmaitych dziedzinach przemysłu
i badań naukowych. Nasze oprogramowanie cechuje wysoka jakość wykonania,
minimalizm, ukierunkowanie na użytkownika oraz bardzo konkurencyjna cena.
(c) 2018 by VISIX, Theme by trendyWebStar modified by Leospace