Visix

koszt aplikacji

Koszt aplikacji dla przedsiębiorstwa produkcyjnego


Prowadząc przedsiębiorstwo nic tak nie spędza snu z powiek jak analiza kosztów stałych, na które w pierwszej kolejności trzeba zarobić, by dopiero w drugiej kolejności myśleć o własnych wydatkach i inwestycjach. Koszty to zbiór, który nieustannie rośnie. Czasem jednak warto zainwestować w nowe rozwiązanie, które co prawda będzie generować niewielki comiesięczny koszt, ale usprawni pracę, dzięki czemu umożliwi zredukowanie przynajmniej części dużo wyższych wcześniejszych kosztów.

Czytaj artykuł

Po co Ci oprogramowanie do zarządzania produkcją ?


Klienci chcą kupić najlepszy produkt. Mogą to zrobić u Ciebie. Oczekują zatem, abyś dostarczył im najwyższą jakość, ale żeby nie było tak prosto – chcą go nabyć w najniższej cenie. Wymusza to na Twojej firmie produkcyjnej utrzymanie wysokiego poziomu konkurencyjności. Sposobów na jej podniesienie jest sporo, jednak warto bliżej przyjrzeć się szeroko rozumianej informatyzacji samego procesu produkcji.

Czytaj artykuł

Technologie, które wykorzystujemy w codziennej pracy


Witam!

 

Dzisiaj chciałbym przedstawić krótki wpis na temat technologii programowania, którymi posługujemy się w naszych projektach.

 

Jeżeli chodzi o bazy danych to w projekcie FACTORY plus opieramy się na MySQL, z planami przejścia w niedalekiej przyszłości na jej ulepszoną siostrą – MariaDB. Mamy również duże doświadczenie w wykorzystaniu najpotężniejszej z dostępnych na ten moment na rynku relacyjnych baz danych – Oracle 11g/12c. Pracujemy z nią głównie w projektach z sektora farmaceutycznego.

Czytaj artykuł

Etapy wdrożenia systemu w Twojej firmie


Z racji faktu, że wiele osób wysyła do nas pytania o proces wdrożenia naszych aplikacji, postaram się krótko zdefiniować wszystkie etapy pracy.

Zebranie wymagań

Jeszcze przed podpisaniem umowy na dostarczenie naszego systemu spotykamy się z klientem i ustalamy wszystkie wymogi, które ma spełniać oprogramowanie. Podczas prezentacji aplikacji ustalamy listę zmian oraz modyfikacji które należy wprowadzić aby aplikacja spełniała oczekiwania klienta. Lista ta posłuży nam do przygotowania formalnej specyfikacji systemu która jest załącznikiem do umowy.

Podział na etapy

Staramy się jak najczęściej kontaktować z klientem w celu korekty aktualnego kursu prac i wymiany opinii na temat już wykonanej części systemu. Każda iteracja prac (podobnie do metodologii Agile) trwa od 2 do 4 tygodni, po czym następuje wypuszczenie wersji testowej dla odbiorcy docelowego.

Czytaj artykuł

Czy IT wspiera biznes ?


Możliwość wsparcia procesów biznesowych przez szeroko rozumiane rozwiązania informatyczne została zauważona już ponad 20 lat temu. Przez cały ten czas systemy IT ewoluowały dzieląc się na coraz bardziej wyspecjalizowane aplikacje, m. in. do zarządzania produkcją (MRP I i MRP II), relacjami z klientami i dostawcami (CRM). Czy wreszcie nadrzędne zarządzanie przedsiębiorstwem za pomocą systemu ERP. Trudno nie zauważyć zalet informatyzacji. Wiele procesów odbywających się wewnątrz przedsiębiorstwa wymaga bardzo żmudnej, monotonnej pracy. Dodatkowo wynikiem tej pracy często są obliczenia, raporty i wykresy których poprawność nie może podlegać dyskusji. Dzięki zastosowaniu technologii informatycznych skracamy proces obliczeniowy do minimum, jednocześnie nie tracąc na jakości.

Czytaj artykuł

Oferta Nasza misja Skontaktuj się

VISIX Systemy informatyczne
ul. Reja 19 62-100 Wągrowiec
NIP: 766 19 40 695
Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem zaawansowanych systemów
informatycznych wspierających pracę w rozmaitych dziedzinach przemysłu
i badań naukowych. Nasze oprogramowanie cechuje wysoka jakość wykonania,
minimalizm, ukierunkowanie na użytkownika oraz bardzo konkurencyjna cena.
(c) 2018 by VISIX, Theme by trendyWebStar modified by Leospace