ILE PIENIĘDZY MOŻESZ ZAOSZCZĘDZIĆ 

korzystając z FACTORY plus?

 

Szanowny Przedsiębiorco,

 

wiemy, że wiele firm produkcyjnych z sektora MŚP boryka się z problemem utraty pieniędzy, ponieważ:

 

⚠️  zdarza się, że pracownicy na hali nie wiedzą, co robić w danej chwili i w pracę wkrada się chaos,

⚠️  rzeczywiste koszty przewyższają te planowanie i nie do końca wiadomo, z czego to wynika,

⚠️ zlecenia bywają opóźnione, klienci denerwują się i powoli tracą zaufanie…

 

Informacje przekazywane na kartkach lubią czasem ginąć, a ustalenia przekazywane słownie bywają niezrozumiane.

 

Wszystko to sprawia, że tracisz swoje pieniądze. 

 

Mamy na to proste i zarazem genialne rozwiązanie 

 

To nasz prosty program do zarządzania produkcją, który powstał na podstawie setek rozmów z właścicielami firm produkcyjnych. 

 

Przejdźmy więc do meritum, czyli do ustalenia ile możesz zaoszczędzić w skali miesiąca, wykorzystując program FACTORY plus.

 

Obliczymy Twoje oszczędności na podstawie 3 filarów:

 

 1. koszty związane z zarządzaniem pracownikami
 2. koszty związane z gospodarką materiałową
 3. koszty związane z Twoją pracą lub pracą managera

 

OSZCZĘDNOŚĆ ZWIĄZANA 

 z pracownikami 

 

Załóżmy że 15  pracowników na hali kosztuje Cię 65.000 zł netto miesięcznie. Poprawiając ich wydajność tylko o 3% zyskujesz 1950 zł oszczędności na miesiąc!

 

W skali roku daje to już 23 400 zł (całkiem ładna kwota, a nadal mówimy o poprawie wYdajności TYLKO o 3% – biorąc pod uwagę naszą wiedzę i doświadczenia, może to być jeszcze większy %).

 

Podczas bezpłatnej i niezobowiązującej konsultacji, możemy porozmawiać o tym, czy program FACTORY plus sprawdzi się w Twojej firmie:

Bezpłatny test

bezpłatny test

Powstaje więc pytanie, jak FACTORY plus może znacznie zwiększyć wydajność Twoich pracowników?

 

 1. Zwiększ wydajność, dzięki wprowadzeniu techniki zarządzania przez cele. Powoduje ona większą motywację pracowników. Możesz zacząć to robić mając program do zarządzania produkcją, ponieważ bardzo łatwo będziesz monitorować pracę każdej osoby z poziomu panelu managera.

 

 1. Pracownik, który ma najlepsze statystyki w programie może dostawać premię, co jeszcze bardziej wpłynie na chęć do pracy, osiągania celów i motywację.

 

 1. Pracownicy oszczędzają czas na dowiadywaniu się, co i w jakiej kolejności mają robić oraz czy produkt został już wykonany na poprzednim stanowisku.

 

 1. Pracownicy popełniają mniej błędów, ponieważ mają w każdej chwili dostęp do dokumentacji (w programie dołączysz nie tylko dokumentację do zlecenia, ale też zdjęcia czy rysunki techniczne). Poza tym każdy pracownik wie dokładnie, co i w jakiej ilości ma zrobić (możesz ustalać priorytety i wygodnie kolejkować zlecenia).

 

 1. Mając program do zarządzania produkcją, Ty, managerowie czy osoby z innych działów nie muszą wchodzić na halę i rozpraszać pracowników. Dzięki temu pracownik nie odrywa się od pracy, a na hali nie ma zamieszania.

 

 1. Unikasz sytuacji, że pracownik stoi bezczynnie, bo nie wie co ma robić albo czeka aż jego kolega wykona pracę na poprzedniej maszynie. A kiedy pracownik nie traci czasu na nicnierobienie, wydajność rośnie i rosną też Twoje zyski.

 

 1. Komunikacja między pracownikami na poszczególnych maszynach jest lepsza. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko niedopowiedzeń, a nawet konfliktów. To większa efektywność pracy i lepsza organizacja całego zespołu.

 

 1. Wykorzystanie programu przekłada się na mniejsze ryzyko wypadku przy pracy, dzięki ścisłym i dokładnym procedurom przekazanym w załączonej do zlecenia karcie technologicznej.

 

OSZCZĘDNOŚĆ ZWIĄZANA

z gospodarką materiałową 

 

Pomówmy teraz o tym, jak możesz oszczędzać na materiałach, korzystając z programu do zarządzania produkcją.

 

Dotyczą Cię poniższe problemy?

 

 1. Masz zbyt dużą liczbę odpadów.
 2. Stany magazynowe są zbyt duże, czyli zamrażasz pieniądze.
 3. Nagle okazuje się, że na zabrakło danego materiału i trzeba szybko naprawiać sytuację.
 4. Produkujesz za dużo i potem Twój magazyn produktów pęka w szwach.

 

Te wszystkie kwestie pozwala rozwiązać jeden program. Jak to działa?

 

 1. Każde pobranie surowca z magazynu jest rejestrowane, dzięki czemu masz pełen wgląd i kontrolę w sytuację, a odpady materiałowe są zredukowane.

 

 1. Mając pełen wgląd w stany magazynowe i korzystając z funkcji Rezerwacja surowców, unikasz nadmiernych zapasów i dokładnie wiesz, kiedy zamówić dany surowiec u dostawcy.

 

 1. Unikasz nadprodukcji, ponieważ dokładnie wiesz, co i w jakiej ilości trzeba wyprodukować w określonym czasie.

 

Poniższy wykres prezentuje procent zmarnowanego materiału w różnych firmach produkcyjnych. Załóżmy, że co miesiąc zużywasz do produkcji różnych produktów materiały za 50.000 zł, z czego marnuje się 5%. Zmniejszając ten współczynnik do 2% zyskujesz około 1500 zł miesięcznie.

Daje nam to rocznie aż 18 000 zł

wykres oszczędności

OSZCZĘDNOŚĆ ZWIĄZANA

 z Twoją pracą lub pracą managera

 

FACTORY plus sprawia, że szybciej planujesz pracę na produkcji, szybciej wprowadzasz zmiany i sprawniej komunikujesz się z zespołem.

 

Jak zaoszczędzić MINIMUM godzinę dziennie swojego czasu pracy?

 

 1. Uporządkowana produkcja to mniej reklamacji, mniej pretensji, nerwów i dodatkowych kosztów naprawy usterek albo ponownego wytwarzania tych samych produktów.

 

 1. Okazało się, że niektóre produkty są wadliwe? Zamiast tracić mnóstwo czasu na dochodzenie, kto jest za to odpowiedzialny, manager może sprawdzić Dziennik Zdarzeń w FACTORY plus i zweryfikować zdarzenia po dacie, użytkowniku czy kategorii.

 

 1. Planowanie produkcji na konkretne stanowiska produkcyjne przebiegnie szybciej, dzięki łatwemu dodawaniu nowych zleceń i ich priorytetowaniu.

 

 1. W programie widać kto, jak pracuje, dlatego łatwiej docenisz najbardziej solidnych i wydajnych pracowników oraz odkryjesz najbardziej utalentowane osoby.

 

 1. Zmiany priorytetów, nagłe “wrzutki” i reklamacje zostaną zakomunikowane pracownikom od razu, kiedy wprowadzisz je do systemu. Zaoszczędzisz czas na bieganie po hali i tłumaczenie wszystkim, co teraz muszą robić.

 

 1. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu na rozmowach z kierownikiem produkcji i brygadzistami. Po prostu logujesz się do systemu i na bieżąco widzisz, jak wygląda aktualna sytuacja, z dowolnego miejsca na świecie. Wszystkie informacje są przejrzyście zaprezentowane.

 

 1. Dodatkowo zmniejszysz zużycie papieru do drukowania kart pracy, rysunków i innych dokumentów, ponieważ wszystko możesz wykonywać online.

 

Biorąc pod uwagę powyższe 7 obszarów oszczędności Twojego czasu, powiedzmy, że dziennie zaoszczędzisz godzinę czasu na planowanie, wprowadzanie zmian i bieganie po hali w celu rozmowy z pracownikami. 

 

W skali miesiąca to dodatkowe 2,5 dnia pracy!!!

 

Ile razem zaoszczędzisz na miesiąc? Podsumujmy to!

 

Ok, czyli:

 

 1. poprawiając wydajność pracowników o 3% zaoszczędzisz 1950 miesięcznie
 2. zmniejszając marnotrawstwo zyskasz 1500 zł miesięcznie
 3. oszczędzając swoją pracy godzinę dziennie, miesięcznie da Ci to oszczędność na poziomie 2,5 dnia pracy

 

Zaoszczędzisz 3 450 zł i 2,5 dnia swojej pracy. 

 

CZYLI ROCZNIE:

 

23 400 zł + 18 000 zł + 30 dni pracy 

 

Ale to jeszcze nie wszystko…

 

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o oszczędnościach niematerialnych. Oszczędzisz sobie nerwów, problemów, stresy i zyskasz święty spokój. A to jest BEZCENNE 🙂

Rozpocznij 14-dniowy okres próbny

Zacznij zarządzać produkcją w swojej firmie już teraz!

Jeżeli nasz projekt wzbudza Twoje zainteresowanie lub rozważasz inną formę współpracy, skontaktuj się z nami telefonicznie.

Pobierz prezentację dla szefa firmy produkcyjnej

Jak wygląda FACTORY plus?

Tak wygląda nasze oprogramowanie do zarządzania produkcją