Blog

Praca z pulpitem głównym – zarządzanie zleceniami


W kolejnym wpisie z serii poświęconej naszemu produktowi do zarządzania produkcją – FACTORY plus chciałbym zaprezentować to co widzi użytkownik po udanym zalogowaniu się do systemu.

 

 

Interfejs programu podzielony jest na umiejscowioną na górze ekranu belkę nawigacyjną (menu), oraz zajmujący większość ekranu obszar roboczy. Jeżeli chodzi o menu to mamy tam trzy duże pomarańczowe przyciski, które są odnośnikami do najważniejszych funkcji aplikacji – Produkcja (podgląd i planowanie), Zlecenia (zarządzanie zleceniami) i Nowe Zlecenie. Obok tych trzech głównych przycisków mamy z tego poziomu dostęp do:

 

 • rejestru zleceń zakończonych z funkcją rozliczania zleceń
 • raportu prezentującego stan produkcji wszystkich detali
 • raportu prezentującego wykaz wszystkich operacji zarejestrowanych na hali
 • magazynu surowców
 • katalogu produktów
 • ustawień i baz danych (np klientów i dostawców)

Czytaj artykuł

Dodawanie zlecenia produkcyjnego w systemie FACTORY plus


Tym wpisem rozpoczynamy całą serię artykułów poświęconych naszemu  flagowemu produktowi – aplikacji do zarządzania produkcją dla małych i średnich firm – FACTORY plus.

 

Jednym z najważniejszych procesów realizowanych w firmach produkcyjnych jest dodawanie nowych zleceń na produkcję. W systemie FACTORY plus nowe zlecenie można dodać zarówno z poziomu przeglądarki WWW komputera PC jak i tabletu (co jest bardzo wygodne w przypadku gdy musimy dodać zlecenie poza biurem).

 

Po udanym zalogowaniu się do aplikacji należy kliknąć przycisk NOWE ZLECENIE, który jest umieszczony w górnym menu aplikacji.

 

Czytaj artykuł

System ERP w firmie produkcyjnej


Niejednokrotnie słyszymy pytanie – czy moja firma potrzebuje systemy ERP? W związku z tym chcemy przedstawić korzyści, jakie niesie za sobą posiadanie w swojej firmie systemu Enterprise Resource Planning.
Czytaj artykuł

Na czym polega zarządzanie produkcją?


Produkcja we współczesnych realiach stała się procesem, który należy optymalizować. Wyprodukowanie materiałów czy półproduktów oraz proces ich obróbki są kluczowymi procesami w przedsiębiorstwie produkcyjnym. Optymalizacja procesu produkcji jest ważna z punktu widzenia ostatecznego rozrachunku finansowego przedsiębiorstwa.
Czytaj artykuł

System zarządzania produkcją w modelu abonamentowym


W poprzednim artykule opublikowałem listę możliwych rozwiązań, dotyczących zakupu aplikacji do zarządzania produkcją. Dzisiaj chciałbym skupić się na modelu abonamentowym, który w mojej opinii jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla małych i średnich firm przemysłowych.

Wspominając o modelu abonamentowym, mam na myśli stałą miesięczną opłatę za usługę korzystania z oprogramowania, w której zawiera się koszt licencji, wsparcia, sprzętu, utrzymania infrastruktury itd.

 

Plusami takiego rozwiązania są:

 

 • bardziej korzystna opcja płacenia częstszych, małych kwot, zamiast jednej wysokiej opłaty za wdrożenie, która mogłaby naruszyć budżet,
 • stała, przewidywalna miesięczna opłata,
 • niskie koszty wdrożenia,
 • brak konieczności zainwestowania w drogą infrastrukturę informatyczną – oprogramowanie jest udostępniane ze zdalnego serwera,
 • brak konieczności utrzymywania działu IT, odpowiedzialnego za utrzymanie i poprawne działanie aplikacji,
 • automatyczne aktualizacje, do najnowszej wersji – nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na zakup najnowszej wersji oprogramowania,
 • wliczone w koszty wsparcie specjalistów odpowiedzialnych za rozwój systemu,
 • zapewnienie bezpieczeństwa danym spoczywające na dostawcy usługi.

Czytaj artykuł

Oferta Nasza misja Skontaktuj się

VISIX Systemy informatyczne
ul. Reja 19 62-100 Wągrowiec
NIP: 766 19 40 695
Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem zaawansowanych systemów
informatycznych wspierających pracę w rozmaitych dziedzinach przemysłu
i badań naukowych. Nasze oprogramowanie cechuje wysoka jakość wykonania,
minimalizm, ukierunkowanie na użytkownika oraz bardzo konkurencyjna cena.
(c) 2018 by VISIX, Theme by trendyWebStar modified by Leospace

Zapisz się na nasz newsletter!

Zapisz się, a będziemy Cię informować o wszystkich nowosciach!