Blog

produkcja planowanie

Plan produkcji online – 5 korzyści dla pracownika


Plan produkcji online to znaczne ułatwienie nie tylko dla managerów czy kierowników, ale także dla samych pracowników. Choć w wielu firmach planowanie produkcji online sprawdza się świetnie, część z nich nadal ma pewne obawy typu Czy pracownicy będą potrafili przyjmować zlecenia online? Czy będą mieli opory przed wprowadzeniem nowego systemu planowania?


Czytaj artykuł

optymalizacja procesów produkcyjnych

Optymalizacja procesów produkcyjnych – 5 ciekawych metod


Na rynku pełnym konkurencji mała lub średnia firma produkcyjna potrzebuje sprawdzonych sposobów optymalizacji procesów produkcyjnych. Dzięki temu może zachować stabilną pozycję lub ją zwiększyć. Celem optymalizacji jest nie tylko zwiększenie zysków finansowych, ale również lepsza organizacja czasu pracy i wydajności pracowników. Dziś przyjrzymy się 5 metodom, które w tym procesie mogą się przydać.


Czytaj artykuł

etapy cyklu deminga

Etapy Cyklu Deminga, czyli jak lepiej zarządzać produkcją


Etapy Cyklu Deminga – w skrócie z języka angielskiego PDCA: Plan, Do, Check, Act to łatwa do wdrożenia metoda zarządzania przedsiębiorstwem na każdym etapie.  Nazwa tej metody zarządzania pochodzi od nazwiska amerykańskiego specjalisty od systemów zarządzania jakością i eksperta w dziedzinie statystyki. Cykl Deminga znacząco ułatwia prowadzenie ciągłej strategii w firmie w uporządkowany i systematyczny sposób. W największym skrócie metoda ta polega na ciągłym wprowadzaniu do działalności firmy udoskonaleń, które mają na celu rozwiązywanie problemów, zwiększenie wydajności, a w konsekwencji także zwiększenie zysków. Dlatego, że jest powtarzalna, nazywa się ją też spiralą ciągłego doskonalenia. Najczęściej graficznie przedstawia się etapy Cyklu Deminga w formie koła. 


Czytaj artykuł

systemy informatyczne zarządzanie produkcją

Systemy informatyczne wspomagające zarządzanie produkcją


Systemy informatyczne ułatwiają funkcjonowanie przedsiębiorstwa i wspierają zarządzanie produkcją. Niestety wciąż sporo osób uważa, że jest to zbytek niepotrzebny małym i średnim firmom. Niektórzy niedoświadczeni lub nieinteresujący się nowinkami technologicznymi właściciele zakładów produkcyjnych uważają, że jest to niepotrzebny wydatek. Prowadzenie dokumentacji w sposób analogowy lub przy pomocy Excela wydaje się im wystarczające. Prawda jest jednak taka, że z systemów informatycznych wspierających zarządzanie produkcją powinna korzystać niemalże każda firma. Z tego artykułu dowiesz się jak wiele mają korzyści i jak ułatwiają pracę całemu zakładowi. 


Czytaj artykuł

Oferta Nasza misja Skontaktuj się

VISIX Systemy informatyczne
ul. Reja 19 62-100 Wągrowiec
NIP: 766 19 40 695
Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem zaawansowanych systemów
informatycznych wspierających pracę w rozmaitych dziedzinach przemysłu
i badań naukowych. Nasze oprogramowanie cechuje wysoka jakość wykonania,
minimalizm, ukierunkowanie na użytkownika oraz bardzo konkurencyjna cena.
(c) 2018 by VISIX, Theme by trendyWebStar modified by Leospace