Blog

erp

5 przykładów nieudanego wdrożeń systemu ERP


Wydawać by się mogło, że już sama decyzja o wdrożeniu systemu ERP jest biletem do lepszej przyszłości dla firmy. Czy jest tak faktycznie? Bez skrupulatnego przygotowania się do wprowadzenia zintegrowanego systemu informatycznego całe przedsięwzięcie może zakończyć się fiaskiem. Porażka w tego typu projektach ma zwykle setki przyczyn. Jak wyeliminować chociaż część z nich? Przyjrzyjmy się kilku spektakularnym porażkom wdrożeniowym…


Czytaj artykuł

jak wdrożyć aplikację

Aplikacja do zarządzania produkcją – kiedy i jak najlepiej ją wdrożyć? 10 przykazań – cz. 2


Druga część dekalogu pokazuje, że prawidłowo wdrożona aplikacja do zarządzania produkcją odniesie sukces jeśli od samego początku w proces przygotowywania się do wdrożenia zaangażowany zostanie cały zespół.

A także co pożytecznego „przy okazji” wdrożenia można zrobić z obowiązkami, które od zawsze spychane są na później. Czyli w pewnym sensie jak pogodzić przyjemne z pożytecznym.


Czytaj artykuł

aplikacja do zarządzania produkcją 10 przykazań

Kiedy i jak najlepiej przeprowadzić wdrożenie? Aplikacja do zarządzania produkcją w 10 przykazaniach – cz. 1


O tym, że aplikacja do zarządzania produkcją jest potrzebna i warto ją wdrożyć w swojej firmie można przeczytać w wielu źródłach. Uznajmy, że jest to fakt. Dla przypomnienia warto podkreślić, że prawidłowo wdrożone oprogramowanie, które wspiera zarządzanie produkcją pozwala na skuteczne harmonogramowanie, zatem wprowadza lepszą organizację pracy, do tego umożliwia lepsze wyciąganie wniosków na podstawie trafnych analiz i rzetelnych raportów, co w konsekwencji zmniejsza straty i podnosi rentowność przedsiębiorstwa. Świetnie! Tylko żeby przedsiębiorstwo zaczęło funkcjonować w takich realiach trzeba przejść dość wyboistą drogę.


Jak to sprytnie zrobić?


Czytaj artykuł

wdrożenie erp

Wdrożenie systemu ERP. Co może pójść nie tak i jak temu zaradzić?


Porażka to jeden ze scenariuszy, który niestety trzeba brać pod uwagę decydując się na wdrożenie systemu ERP w firmie. Dlaczego się tak dzieje? Często przy tak dużym przedsięwzięciu pojawiają się komplikacje, które nie tylko opóźniają zamknięcie projektu, ale również podnoszą znacząco koszty, co dla niektórych firm może zadecydować o ich dalszym być, albo nie być.


Czytaj artykuł

Problemy z pracownikami na produkcji? – Jak przekonać pracowników do wdrożenia innowacji?


Wprowadzenie nowoczesnych technologii do firmy to duży skok w przyszłość, ale wraz z nim mogą pojawić się problemy z pracownikami na produkcji. Zmiany muszą być dobrze przemyślane, bo zawsze związane są z inwestycjami finansowymi i czasowymi, a także z licznymi szkoleniami personelu. Co zrobić, żeby wraz z pracodawcą również pracownicy podjęli się tego skoku? Jak przekonać ich, że przyniesie on dla obu stron ogromne korzyści, a nie zagrożenie utratą pracy?


Czytaj artykuł

Oferta Nasza misja Skontaktuj się

VISIX Systemy informatyczne
ul. Reja 19 62-100 Wągrowiec
NIP: 766 19 40 695
Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem zaawansowanych systemów
informatycznych wspierających pracę w rozmaitych dziedzinach przemysłu
i badań naukowych. Nasze oprogramowanie cechuje wysoka jakość wykonania,
minimalizm, ukierunkowanie na użytkownika oraz bardzo konkurencyjna cena.
(c) 2018 by VISIX, Theme by trendyWebStar modified by Leospace