Blog

Joanna Zagórska

Lean manufacturing w praktyce – wywiad z Joanną Zagórską, o tym jak skutecznie wprowadzić zmiany w firmie – cz. 2


W pierwszej części wywiadu ekspertka od wprowadzania strategii leanowych Joanna Zagórska opowiedziała czym jest lean manufacturing oraz z jakimi problemami borykają się przedsiębiorcy, którzy decydują się na wprowadzenie go do firmy. W tej części wywiadu znajdują się przykłady firm, w których lean już funkcjonuje, a co najważniejsze dla firm, które jeszcze takiego systemu nie mają – co zrobić, żeby rozpocząć skuteczne wdrażanie zmian w sposobie zarządzania swoją firmą. Wkroczenie w XXI wiek najczęściej kojarzy się z nowoczesną technologią. Ale żeby mogła ona zagościć w przedsiębiorstwie potrzebny jest pomysł i zaangażowanie. Odpowiedź na to kto i w jakim stopniu powinien to zrobić, a przede wszystkim jak? – znajduje się poniżej.


Czytaj artykuł

Joanna Zagórska

Co to jest lean manufacturing – wywiad z Joanną Zagórską, konsultantką rozwiązań leanowych, cz. 1


Jest wyjątkową postacią. Przyciąga do siebie swoją otwartością i widocznym od pierwszego kontaktu zaangażowaniem w projekt. Odwiedziła do tej pory ponad 50 krajów, a w 16 z nich uczyła się lub pracowała. Jest ekspertką strategii leanowych, które z powodzeniem wprowadza w firmach na całym świecie. W przedsiębiorstwach, do których została zaproszona bada istniejące problemy, proponuje ich rozwiązanie i ostatecznie je wprowadza. Poza pełnym sukcesów życiem zawodowym prywatnie oddaje się licznym pasjom sportowym i samorozwojowi. Bez wahania podejmuje nowe wyzwania, znajdując odpowiedni balans w każdej strefie życia.


O tym jak wprowadzić równowagę w życiu zawodowym, po co w biznesie potrzebna jest konsultantka, oraz czym jest podejście leanowe i dlaczego warto poświęcić mu uwagę opowie nam ekspertka – Joanna Zagórska.


Czytaj artykuł

recenzja FACTORY plus

Recenzja aplikacji FACTORY plus w 10 punktach


Żeby napisać recenzję książki trzeba ją najpierw przeczytać. To samo w przypadku restauracji – ocenić jej menu można dopiero po skosztowaniu zaserwowanych dań. Oczywistym jest, że najbardziej rzetelne recenzje dają ci, którzy przetestowali produkt na własnej skórze. Dlatego też postanowiliśmy zapytać użytkowników aplikacji FACTORY plus o ich wrażenia.


Czytaj artykuł

oszczędność czasu

Wdrożenie nowoczesnych technologii to oszczędność czasu w przedsiębiorstwie produkcyjnym


Każdy przedsiębiorca zakłada firmę, by odnieść sukces zarówno w sensie finansowym, jak i personalnym. Dobrze prosperujące przedsiębiorstwo jest powodem do dumy. Za rozwojem biznesu stoją dopracowane pomysły, kapitał, know-how, a także nowoczesne technologie. Digitalizacja – słowo, którego często boją się mali i średni przedsiębiorcy – to konieczność dla przedsiębiorstw, które chcą utrzymać się na rynku, rozwijać i odnieść sukces. Nie wystarczy inwestować. Trzeba też nauczyć się oszczędzać. I tu z pomocą przychodzą nowoczesne technologie.


Czytaj artykuł

Excel vs Trello vs Factory plus – W jaki sposób efektywnie zarządzać mikro produkcją?


W dzisiejszych czasach, mimo że mamy już XXI wiek wśród wielu mikroprzedsiębiorców nadal panuje opinia, że do zarządzania mikrofirmą produkcyjną, zatrudniającą kilku pracowników, nie jest wymagane użycie żadnych narzędzi informatycznych, poza standardową obsługą e-maili, czy wystawianiem faktur. Oczywiście, jeżeli taki przedsiębiorca dziennie wykonuje tylko kilka mało złożonych produktów, to faktycznie można wszystkiego przypilnować, wszystko obliczyć i zaplanować, korzystając wyłącznie z kartki papieru i długopisu. Wtedy nie trzeba wdrażać żadnych narzędzi informatycznych. Minus tej strategii jest taki, że przedsiębiorca ZAWSZE musi być na miejscu i osobiście zapisywać i kontrolować to co jest na wspomnianej kartce papieru. Dodatkowo problem pojawia się gdy tych zleceń zaczyna przybywać, a nasz mikroprzedsiębiorca na bieżąco musi kontrolować ich status i pilnować dotrzymania terminów realizacji.


Czytaj artykuł

Oferta Nasza misja Skontaktuj się

VISIX Systemy informatyczne
ul. Reja 19 62-100 Wągrowiec
NIP: 766 19 40 695
Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem zaawansowanych systemów
informatycznych wspierających pracę w rozmaitych dziedzinach przemysłu
i badań naukowych. Nasze oprogramowanie cechuje wysoka jakość wykonania,
minimalizm, ukierunkowanie na użytkownika oraz bardzo konkurencyjna cena.
(c) 2018 by VISIX, Theme by trendyWebStar modified by Leospace