Funkcje

Poznaj bliżej wyjątkowe funkcje Factory Plus związane z magazynem

Thumb

Magazyn

Aplikacja FACTORY plus, pozwala na zarządzanie magazynem swojej firmy. Został on podzielony na cztery kategorie: PRODUKTY, PÓŁPRODUKTY, ODPADY oraz SUROWCE. Powyższy podział może przynieść wiele korzyści dla przedsiębiorstwa, w tym lepszą organizację magazynu, łatwiejszą kontrolę stanów magazynowych, poprawę wydajności procesu produkcyjnego, łatwiejsze zarządzanie odpadami oraz optymalizację procesów produkcyjnych.

Rozpocznij

  Thumb

  Magazyn produktów

  Magazyn produktów zawiera informacje o wszystkich wyrobach gotowych, które powstały w procesie produkcji. Dane są aktualizowane na bieżąco wraz z postępem realizacji zleceń.

  Rozpocznij

   Thumb

   Magazyn półproduktów

   Magazyn półproduktów zawiera informacje o elementach stanowiących część/podelement wyrobu gotowego. Zapoznając się ze stanem magazynowym półproduktów, widać od razu, jakiego produktu dotyczy dany podelement.

   Rozpocznij

    Thumb

    Magazyn odpadów

    Magazyn odpadów rejestruje informacje na temat odpadów powstałych w wyniku procesów produkcyjnych. Podobnie jak wcześniejsze magazyny, jest aktualizowany automatycznie wraz z postępem zleceń na podstawie danych wprowadzanych przez pracowników na hali produkcyjnej.

    Rozpocznij

     Thumb

     Magazyn surowców

     Magazyn surowców zawiera informacje na temat stanów magazynowych materiałów, z których produkowane są półprodukty oraz produkty. Dodatkowo, przejrzysty diagram kołowy przedstawia informację o zarezerwowanych materiałach na konkretne zlecenia. Zarezerwowane stany magazynowe pozwalają na dokładniejsze planowanie produkcji. Dzięki nim przedsiębiorstwo widzi, jakie materiały są już zarezerwowane na określone zamówienia, co pozwala na bardziej precyzyjne planowanie czasu i wykorzystanie zasobów, a także pozwala uniknąć niedoborów materiałów.

     Rozpocznij

      Thumb

      Wydanie i przyjęcie na magazyn

      W magazynie jest opcja rejestracji operacji magazynowych. W bardzo łatwy sposób wprowadzić można Nowe przyjęcie lub Nowe wydanie z magazynu

      Rozpocznij

       Thumb

       Historia operacji na magazynie

       Wszystkie zmiany i przesunięcia dotyczące stanów magazynowych rejestrowane są automatycznie w zakładce Operacje magazynowe. Każde wydanie i przyjęcie z magazynu zostanie odnotowane. W historii operacji znajdziemy też informacje o zużyciu danego surowca, na jakie zlecenie zostało wykorzystane i przez którego pracownika. Posiadanie historii operacji magazynowych przynosi wiele korzyści dla przedsiębiorstwa, np. śledzenie stanów magazynowych, utrzymywanie dokładnych rekordów, analiza wydajności magazynu, kontrola jakości towarów oraz optymalizacja procesów magazynowych.

       Rozpocznij

        Thumb

        Zamówienie u dostawcy

        W magazynie można odnotować ilość zamówionego surowca u dostawcy, dzięki czemu system będzie w stanie pokazać informację na temat zarezerwowanych ilości materiałów, które zostały omówione powyżej.

        Rozpocznij

         Thumb

         Integracja z Baselinker

         W zakładce magazyn jest możliwość zaktualizowania stanów magazynowych produktów firmy po sprzedaży w sklepie internetowym. Dzięki jednemu kliknięciu opcji “Importuj z Baselinkera” możliwa jest synchronizacja danych. Dzięki temu przedsiębiorstwo może uniknąć sytuacji, w których sprzedaje produkty już wcześniej zarezerwowane lub wykorzystane w produkcji. Pozwala to na lepszą kontrolę nad stanami magazynowymi i uniknięcie niepotrzebnych niedoborów.

         Rozpocznij

          Thumb

          Magazyny podrzędne

          W zależności od potrzeb organizacyjnych firmy, można wprowadzić nieograniczoną liczbę magazynów podrzędnych pod dowolną nazwą. Podział produkcji i magazynu na mniejsze jednostki pozwala przedsiębiorstwu lepiej kontrolować koszty, ponieważ łatwiej jest monitorować wówczas każdy etap procesu i zidentyfikować obszary, w których można zaoszczędzić. Dzięki temu firma może łatwiej kontrolować swoje wydatki i minimalizować straty.

          Rozpocznij

           Thumb

           Drukowanie etykiet

           Drukowanie etykiet dotyczących określonego surowca pozwala na bardzo łatwe oznaczenie oraz weryfikację surowca poprzez przypisanie mu konkretnego kodu QR. Etykiety z kodem QR pomagają minimalizować błędy, umożliwiając łatwe i szybkie zidentyfikowanie surowca oraz jego właściwości. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko popełnienia błędów w procesie produkcyjnym lub magazynowym.

           Rozpocznij

            Rozpocznij 14-dniowy okres próbny

            Zacznij zarządzać produkcją w swojej firmie już teraz!

            Jeżeli nasz projekt wzbudza Twoje zainteresowanie lub rozważasz inną formę współpracy, skontaktuj się z nami telefonicznie.

            Jak wygląda FACTORY plus?

            Tak wygląda nasze oprogramowanie do zarządzania produkcją