Funkcje

Poznaj bliżej wyjątkowe funkcje Factory Plus związane z planowaniem produkcji

Thumb

Plan produkcji w postaci tablicy Kanban

Pozwala uporządkować zlecenia w ustalonej wcześniej kolejności. Po skonfigurowaniu maszyn i marszrut, widać kolejność prac na danym stanowisku, a także ich status. Jeśli zajdzie taka potrzeba, menedżer może przenosić zlecenia między maszynami za pomocą strzałeczek widocznych w prawym górnym rogu każdego zlecenia. Odpowiednio zaplanowane prace zapobiegają nadprodukcji, co pozwala na redukcję niepotrzebnych kosztów.

Rozpocznij

  Thumb

  Widoczny przepływ pracy w oparciu o marszrutę

  Żeby stworzyć idealną marszrutę produkcyjną, należy uporządkować wszystkie operacje w odpowiedniej kolejności. Można przy tym określić zakładany czas każdej operacji, a następnie skonfrontować założenia z rzeczywistością i zoptymalizować poszczególne operacje. Ustalenie marszrut pozwala w szybki sposób skonfigurować aplikację jednorazowo, na samym początku, bez utraty czasu przy ponownych zleceniach. Dla każdego produktu możemy też zdefiniować oddzielną marszrutę, a następnie dowolnie ją modyfikować.

  Rozpocznij

   Thumb

   Układanie kolejności zleceń

   Menedżer może przenosić zlecenia między stanowiskami i zmieniać kolejność zleceń na danym stanowisku, w taki sposób, aby pracę rozpocząć np. od najbardziej pilnego zlecenia. Wszystkie zmiany są na bieżąco widoczne dla operatorów danej maszyny, dzięki czemu zawsze wiedzą nad czym mają aktualnie pracować. Unikamy więc przekazywania informacji na tradycyjnych kartkach lub osobiście. Oszczędzamy czas menedżerów i pracowników, a także unikamy chaosu i dezorganizacji na produkcji.

   Rozpocznij

    Thumb

    Obłożenie czasowe maszyn

    Aplikacja pozwala wygodnie ustawić czas, jaki jest potrzebny do wykonania danego produktu oraz jaka jest wydajność danej maszyny. Po zapisaniu ustawień, możemy przejść do zakładki Plan produkcji i sprawdzić czasowe obłożenie maszyn. Pozwala to na optymalny podział prac pomiędzy stanowiskami pracy.

    Rozpocznij

     Thumb

     Jaki operator pracuje na stanowisku

     Do każdego stanowiska pracy (do każdej maszyny) możemy przypisać jednego lub więcej operatorów/pracowników. Dzięki temu każdy z nich, po zalogowaniu się na swoje konto pracownika, widzi nad którym zleceniem ma pracować. Ułatwi to znacznie organizację i podział pracy pomiędzy pracownikami, którzy nie będą mieli żadnych wątpliwości, nad jakim zadaniem się skupić.

     Rozpocznij

      Rozpocznij 14-dniowy okres próbny

      Zacznij zarządzać produkcją w swojej firmie już teraz!

      Jeżeli nasz projekt wzbudza Twoje zainteresowanie lub rozważasz inną formę współpracy, skontaktuj się z nami telefonicznie.

      Jak wygląda FACTORY plus?

      Tak wygląda nasze oprogramowanie do zarządzania produkcją