Funkcje

Poznaj bliżej wyjątkowe funkcje Factory Plus związane z katalogiem produktów

Thumb

Wielopoziomowe drzewo produktu

Schemat przedstawiający strukturę produktu z podziałem na podprodukty i surowce, pomaga w identyfikacji obszarów do optymalizacji. Zrozumienie struktury produktu pozwala znaleźć sposoby na optymalizację zarządzania zapasami, sekwencji operacji produkcyjnych, co w efekcie skraca czas produkcji. Wielopoziomowe drzewo produktu może być też przydatne przy zarządzaniu kosztami produkcji i redukcji marnotrawstwa. Poprzez identyfikację wszystkich komponentów i surowców potrzebnych do produkcji, można łatwiej oszacować koszty i budżetować zasoby potrzebne na każdym etapie procesu produkcyjnego.

Rozpocznij

  Thumb

  Definiowanie marszrut

  Definiowanie marszrut pozwala określić ścieżki, sekwencje lub kolejności operacji, jakie muszą być wykonane w procesie produkcyjnym w celu wyprodukowania danego produktu. Marszruta jest szczegółowym planem, która wskazuje kolejność zadań produkcyjnych, takich jak obróbka, montaż, testowanie itp. Pozwala to zoptymalizować sekwencje operacji i uniknąć niepotrzebnych opóźnień. Poprzez staranne planowanie i organizację można skrócić czas produkcji i zwiększyć tempo wytwarzania produktów.

  Rozpocznij

   Thumb

   Receptura zużycia surowca

   Receptura zużycia surowca odnosi się do precyzyjnego określenia ilości surowców potrzebnych do produkcji konkretnego produktu lub partii produktów. Zawiera szczegółowe informacje na temat składników surowcowych i ich ilości wraz z odpowiednimi proporcjami. Polega na ustaleniu konkretnej formuły lub listy składników surowców, które są wymagane do wykonania danej operacji produkcyjnej lub produkcji końcowego produktu. Receptura może być tworzona na różnych poziomach szczegółowości, w zależności od potrzeb i specyfikacji przedsiębiorstwa i umożliwia utrzymanie stałej jakości produktów.

   Rozpocznij

    Thumb

    Tagowanie produktów

    Tagowanie produktów polega na przypisywaniu specjalnych znaczników lub etykiet (tagów) do produktów w celu ich identyfikacji. Dzięki precyzyjnej informacji o produkcie i jego przebiegu przez różne etapy produkcji, przedsiębiorstwo może zidentyfikować obszary, w których można wprowadzić usprawnienia, optymalizować sekwencję operacji, zredukować czas przestoju czy minimalizować marnotrawstwo.

    Rozpocznij

     Thumb

     Pracochłonność operacji i wyliczenie czasu pracy całkowitego

     Określenie pracochłonności każdej operacji oraz możliwość wyliczenia TPZ (czasu pracy całkowitego) przynosi wiele korzyści w zarządzaniu produkcją. Znając pracochłonność każdej operacji, można dokładnie oszacować czas potrzebny do wykonania poszczególnych zadań. To z kolei umożliwia dokładniejsze prognozowanie terminów dostaw i lepsze zarządzanie oczekiwaniami klientów.

     Rozpocznij

      Rozpocznij 14-dniowy okres próbny

      Zacznij zarządzać produkcją w swojej firmie już teraz!

      Jeżeli nasz projekt wzbudza Twoje zainteresowanie lub rozważasz inną formę współpracy, skontaktuj się z nami telefonicznie.

      Jak wygląda FACTORY plus?

      Tak wygląda nasze oprogramowanie do zarządzania produkcją