Nowoczesne zarządzanie produkcją

Excel czy system zarządzania produkcją

Excel czy system zarządzania produkcją – co wybrać do niedużej firmy?


Prowadzisz małą firmę produkcyjną i szukasz rozwiązań, które mogłyby poprawić wydajność Waszej pracy? Wielu właścicieli firm nie rozstaje się z Excelem, żeby mieć wszystko uporządkowane. Jednak Excel wymaga ręcznego dodawania wielu informacji oraz tworzenia reguł. Dlatego alternatywą jest specjalne oprogramowanie do zarządzania firmą produkcyjną, które posiada szereg rozwiązań przyspieszających pracę. Jaki system zarządzania produkcją sprawdzi się w przypadku niedużej firmy? Sprawdźmy!


Czytaj artykuł

program do zarządzania produkcją dla małej firmy

Program do zarządzania produkcją dla małej firmy produkcyjnej – co powinien mieć?


Jeśli prowadzisz małą firmę produkcyjną i nie korzystasz jeszcze z żadnego programu do zarządzania produkcją, najwyższy czas to zmienić! Dzięki temu łatwiej będzie Ci gromadzić i analizować dane z określonych okresów, zobaczysz na jakich obszarach pojawiają się problemy i dowiesz się, na którym etapie produkcji warto się skupić, aby usprawnić jego proces. Zdobędziesz te informacje w szybszym czasie, co umożliwi Ci szybsze pokonanie przeszkód, a to z kolei bezpośrednio przełoży się na lepsze wyniki firmy. Prowadzenie firmy oparte na programie do zarządzania produkcją jest proste, dzięki jego uporządkowanej strukturze i automatycznych wyliczeniach. W tym artykule przeczytasz o tym, jakich cech szukać podczas wybierania idealnego dla siebie programu spośród dostępnych na rynku propozycji. 


Czytaj artykuł

Ile czasu pozwala zaoszczędzić system do zarządzania produkcją

Ile czasu pozwala zaoszczędzić system do zarządzania produkcją?


Jeśli jesteś właścicielem lub menedżerem firmy zajmującej się produkcją, dobrze wiesz ile pracy wymaga nie tylko planowanie i nadzorowanie jej funkcjonowania, ale także gromadzenie danych, analizowanie ich oraz załatwianie bieżących spraw. Z tego typu zadaniami można sobie radzić na wiele sposobów – poczynając od prowadzenia dokumentacji i analiz “analogowo”, wykorzystywania programów obliczeniowych takich jak Excel lub sięgając po profesjonalnie przygotowany program do zarządzania produkcją. Jeśli jeszcze nie korzystasz z najnowszych rozwiązań, które ułatwią Ci pracę, po przeczytaniu tego tekstu z pewnością Cię zainteresują. Jakie zadania można optymalizować w firmie produkcyjnej? Jakie ważne funkcje oferują programy do zarządzania produkcją? I wreszcie ile czasu pozwala zaoszczędzić system do zarządzania produkcją? 


Czytaj artykuł

metody planowania produkcji

Metody planowania produkcji – 4 sposoby


Metody planowania produkcji pozwalają lepiej zarządzać firmą. Planowanie produkcji to jedno z podstawowych i kluczowych zadań właściciela firmy produkcyjnej. Bez tego procesu w organizacji dochodzi do chaosu, który niezwykle trudno potem okiełznać, mnożą się straty finansowe i pojawią się problemy w kontakcie z klientami. Planowanie produkcji przyniesie Ci same korzyści – od zwiększenia przychodów firmy, po Twój spokój i poczucie bezpieczeństwa w zarządzaniu firmą. W trendach są obecnie wspierające planowanie produkcji systemy informatyczne, które o wiele sprawniej pobierają i interpretują dane. Poniżej przeczytasz o tym, jakie są metody planowania produkcji i jakie narzędzie może znacząco ułatwić planowanie. 


Czytaj artykuł

program do zarzadzania produkcja

Program do zarządzania produkcją w małej i średniej firmie – czy to się opłaca?


Program do zarządzania produkcją w małej i średniej firmie to coś, co staje się coraz bardziej popularne na rynku. Prowadzenie własnej firmy produkcyjnej nie jest od dawna możliwe metodami analogowymi, jedynie poprzez arkusze, tabele i dokumenty na papierze. By nie dochodziło do pomyłek, dokumenty nie zaginęły lub nie zostały zniszczone, a plany produkcji i rozliczenia powstawały sprawnie, niezbędna jest praca w odpowiednim programie do zarządzania produkcją. Programy dostępne na rynku umożliwiają także zwiększenie wydajności pracy poprzez prowadzenie statystyk, kontrolę hali produkcyjnej oraz szybki wgląd w stan magazynów. W tym artykule przeczytasz na co zwrócić uwagę podczas wybierania systemu informatycznego do zarządzania produkcją i jakie są dostępne atrakcyjne rozwiązania. 


Czytaj artykuł

Oferta Nasza misja Skontaktuj się

VISIX Systemy informatyczne
ul. Reja 19 62-100 Wągrowiec
NIP: 766 19 40 695
Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem zaawansowanych systemów
informatycznych wspierających pracę w rozmaitych dziedzinach przemysłu
i badań naukowych. Nasze oprogramowanie cechuje wysoka jakość wykonania,
minimalizm, ukierunkowanie na użytkownika oraz bardzo konkurencyjna cena.
(c) 2018 by VISIX, Theme by trendyWebStar modified by Leospace