Thumb

Konfiguracja Maszyn

Konfiguracja Maszyn ułatwia i automatyzuje pracę w firmach produkcyjnych, co prowadzi do zwiększenia efektywności produkcji. W zakładce „Maszyny” znajduje się lista maszyn, inaczej nazywanych „stanowiskami pracy”. Maszyny można łatwo edytować oraz dodawać.

Dowiedz się więcej Przetestuj!

W panelu znajdziemy następujące informacje dotyczące maszyny:

    1. Nazwa oraz numer: służące do identyfikacji.
    2. Operacja: która będzie realizowana na maszynie.
    3. Dział: służący do grupowania maszyn.
    4. Wydajność: z przypisaną wartością, służącą do oszacowania terminów realizacji zleceń.
    5. Zużycie surowca: z opcją „raportuj” lub „nie raportuj”. Wybierając opcję „raportuj”, pracownik będzie zobowiązany podać ilość zużytych surowców.
    6. Odpad: z opcją „raportuj” lub „nie raportuj”. Wybierając opcję „raportuj”, pracownik będzie zobowiązany podać ilość odpadów.
    7. Przydział zleceń: z opcją „Bezwarunkowo” lub „Tylko gdy ma najmniejsze obciążenie”. Opcję „Bezwarunkowo” warto wybrać, jeśli do operacji przypisana jest tylko jedna maszyna. Opcja „Tylko gdy ma najmniejsze obciążenie” jest korzystna, gdy do operacji przypisanych jest kilka maszyn. Używając tej opcji system sam przydziela maszynę (z mniejszym obciążeniem) do operacji.
    8. Zakończenie prac: z opcją „Pojedynczo i wszystkie na raz” lub „Tylko pojedynczo”. Opcję „Tylko pojedynczo” warto wybrać, gdy chcemy, aby pracownik zakończył pracę nad danym zleceniem i odnotowywał zakończenie wykonanych zadań każdorazowo. Funkcja „Pojedynczo i wszystkie na raz” jest użyteczna przy wielu operacjach, które trwają krótko. Używając tej opcji w panelu pracownika pojawi się dodatkowa funkcja “Zakończ całe zlecenie”, dzięki któremu pracownik ma możliwość zakończenia wielu zadań naraz.
    9. Tryb pracy: z opcją „Prosty” lub „Rozszerzony”. W trybie rozszerzonym pracownik w swoim panelu ma listę zleceń ze szczegółowymi informacjami i różnorodnymi funkcjami. Tryb prosty to uproszczony panel z mniejszą ilością informacji. Aby zobaczyć panel z perspektywy pracownika  i przeczytać o nim więcej kliknij tutaj:  https://visix.pl/rozpocznij-zatrzymaj-zakoncz/
    10. Czas przygotowania: z opcją „Pojedynczy” lub „Mnożony przez liczbę sztuk”. Określa czas potrzebny do przygotowania maszyny do produkcji. Może być naliczany jednorazowo przed rozpoczęciem pracy nad zleceniem lub doliczany przy każdej sztuce.
    11. Kolejność: odpowiada za kolejność widoku maszyn w panelu menedżera w Planie produkcji.
    12. Brak aktywności: pozwala ustalić maksymalną liczbę dni, przez które może występować brak pracy nad zleceniem. Po przekroczeniu wyznaczonej ilości dni pojawi się ikona alarmowego dzwonka w Planie produkcji.
    13. Pokaż termin realizacji z opcją “TAK” lub “NIE” – wyświetla termin termin realizacji w panelu pracownika lub ukrywa go, w zależności od wyboru.
    14. Przyspieszony termin realizacji: możliwość dodania lub odjęcia czasu do terminu realizacji. Wyznacza termin realizacji na poszczególnych etapach marszruty. 
    15. Stawka godzinowa pracy: możliwa do ustawienia na poziomie maszyny lub operatora.
    16. Załączniki: z opcją „Wymagaj potwierdzenia” lub „Nie wymagaj potwierdzenia” pracowników zapoznania się z dodanymi załącznikami.
    17. Kooperacja (dni): możliwy do dodania czas oczekiwania, gdy zlecenie jest realizowane przez kooperanta.
    18. Zużycie energii: (kWh) pozwala przypisać ilość zużycia energii do każdej maszyny.

Konfiguracja maszyn umożliwia precyzyjne planowanie i zarządzanie produkcją, co przekłada się na lepszą organizację pracy, redukcję kosztów i poprawę jakości produkcji. 

 

 

program-do-zarzadzania-produkcja-za-darmo