Koszt aplikacji dla przedsiębiorstwa produkcyjnego

Koszt aplikacji dla przedsiębiorstwa produkcyjnego


Nie można mieć wszystkiego …

 

Przygotowując się do napisania tego krótkiego artykułu, znalazłem w sieci obrazek trójkąta pokazującego zależność pomiędzy czasem wykonania aplikacji, jej jakością oraz kosztem który trzeba ponieść:

 

 

Każdy wierzchołek przedstawia oczekiwanie klienta, a problem polega na tym, że możemy wybrać wyłącznie jeden bok. Czyli przykładowo – nie można uzyskać niskiego kosztu chcąc utrzymać krótki czas realizacji i wysoką jakość. Tyle w teorii …

 

Dylematy właścicieli małych i trochę większych firm produkcyjnych

 

  • chciałbym wdrożyć do firmy oprogramowanie, które pomoże mi zarządzać halą produkcyjną, nadzorować postęp pracy nad zleceniami, mierzyć zużycie surowców i generalnie spróbować zoptymalizować procesy biznesowe, aby stać się bardziej konkurencyjnym (https://visix.pl/factory-plus)
  • chciałbym mieć możliwość dodania/usunięcia/zmiany niektórych funkcji systemu bez ponoszenia wielkich kosztów i czekania w nieskończoność. Przecież chcę tylko żeby te dane wysyłały mi się na maila a koszt takiej funkcji to aż 3.000 zł ?
  • rozumiem, że to tylko oprogramowanie i zawsze coś może pójść nie tak, ale dlaczego muszę tak długo czekać na usunięcie prostej usterki? Niech ktoś to po prostu naprawi w skończonym czasie.
  • chciałbym ponosić stałe koszty i nie musieć martwić się o technikalia. Jeżeli nie zajmiecie się serwerami, sieciami, bazami danych, backupami itd. to będę musiał zatrudnić kolejny sztab informatyków i poniosę dodatkowe koszty.

 

Dostępne rozwiązania

 

  • mógłbym kupić aplikację tzw “pudełkową” za 199 zł + VAT ale obawiam się, że będzie problem z jej konfiguracją i przystosowaniem do pracy na wielu stanowiskach. Ponadto nie będę miał żadnej możliwości dostosowania jej do specyfiki swojej branży. No i ten interfejs z wczesnych lat 90-tych …
  • zlecę napisanie dedykowanej aplikacji od podstaw wynajętemu programiście lub całemu zespołowi programistów, ale stawka za godzinę pracy programisty jest bardzo wysoka, a stworzenie takiego projektu będzie trwało bardzo długo. Poza tym taki zespół może nie mieć doświadczenia w tworzeniu aplikacji dla przemysłu. Nie ma również pewności kto zajmie się opieką serwisową, po skończonej implementacji.
  • wdrożę oprogramowanie jednej z uznanych na rynku marek ale muszę na ten cel przygotować worek pieniędzy i najlepiej wynająć prawnika do egzekwowania wszystkich warunków umowy. Proces instalacji systemu wcale nie potrwa “5 minut” a to co dostanę w zamian niekoniecznie będzie odpowiadać swojej cenie. Musiałem opłacić zarząd, dyrektorów, cały pion kierowniczy i biuro firmy w centrum Warszawy.

 

Powyżej przedstawiłem pewien zarys sytuacji w jakiej często znajdują się właściciele tysięcy polskich firm produkcyjnych. W następnym wpisie postaram się zaprezentować jaką mamy na to wszystko receptę.

Oferta Nasza misja Skontaktuj się

VISIX Systemy informatyczne
ul. Reja 19 62-100 Wągrowiec
NIP: 766 19 40 695
Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem zaawansowanych systemów
informatycznych wspierających pracę w rozmaitych dziedzinach przemysłu
i badań naukowych. Nasze oprogramowanie cechuje wysoka jakość wykonania,
minimalizm, ukierunkowanie na użytkownika oraz bardzo konkurencyjna cena.
(c) 2018 by VISIX, Theme by trendyWebStar modified by Leospace

Zapisz się na nasz newsletter!

Zapisz się, a będziemy Cię informować o wszystkich nowosciach!