System ERP w firmie produkcyjnej – oprogramowanie do wsparcia produkcji

system ERP

System ERP w firmie produkcyjnej – oprogramowanie do wsparcia produkcji


Oprogramowanie do wsparcia produkcji już dawno pojawiło się w wielu firmach i funkcjonuje jako system ERP. Liczne publikacje w branżowych czasopismach i blogach prezentują zalety jego wprowadzenia. Wówczas pojawia się pytanie – czy moja firma potrzebuje systemu ERP? Jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie w swojej firmie systemu Enterprise Resource Planning?

Oprogramowanie do wsparcia produkcji ERP przydaje się nie tylko dużym przedsiębiorstwom, ale również świadczy o sile małych firm. Posiadanie zautomatyzowanego systemu do zarządzania wyróżnia je, dając realną przewagę nad konkurentami w branży.

Czy ERP to oprogramowanie do wsparcia produkcji?

Program ERP to zbiór modułów, które odpowiadają za wybrane procesy biznesowe w firmie. Oznacza to, że dzięki niemu możliwe jest bardziej efektywne przygotowanie, zarządzanie i planowanie produkcji.

Dzięki określonym narzędziom klasy ERP w czytelny i przewidywalny sposób można wdrażać aktualne normy, przepisy i procedury. Każdy z pracowników, również nowo przyjęty do pracy, doskonale wie co ma zrobić i z jakich materiałów korzystać. Planista w obszarze produkcji ma podgląd na aktualne stany magazynowe produktów i materiałów, a w razie potrzeby może łatwo je uzupełnić, korzystając z funkcji oprogramowania ERP.

oprogramowanie do wsparcia produkcji

System ERP czuwa nad śledzeniem łańcucha dostaw oraz może kontrolować wszelkie odstępstwa, jakie pojawiają się w ramach danej partii produktów. Przydaje się to zwłaszcza gdy trzeba ją szybko wycofać z rynku w zawiązku ze zgłaszanymi reklamacjami. Wówczas zlokalizowanie przyczyny błędu, w tym również wadliwego materiału jest łatwiejsze w zautomatyzowanym systemie łączącym następujące po sobie partie produkcyjne z określonymi dostawcami.

Po co jest system ERP?

Istotną role w nadzorowaniu procesu produkcyjnego pełnią raporty generowane przez ERP. Aplikacja łączy dane z różnych źródeł i generuje raport w czasie rzeczywistym, a dzięki rozwiązaniom analitycznym pozwala na szybkie wyciąganie cennych wniosków i kontrolę wyników.

Automatyzacja procesów dzięki ERP przekłada się na oszczędności. Obszary, które może zautomatyzować systemem klasy ERP to między innymi fakturowanie, śledzenie łańcucha dostaw, tworzenie planów pracy, a także drukowanie kodów kreskowych.

Korzyści z wdrożenia systemu ERP:

• obniżenie kosztów pracy,
• podniesienie produktywności i wydajności pracowników oraz organizację ich pracy,
• szybki dostęp do aktualnych danych,
• kontrolę nad procesami zachodzącymi w firmie również w formie zdalnej.

Oprogramowanie ERP rozwiązuje znaczną część problemów, które można napotkać w trakcie produkcji. Automatyzacja procesów pozwala na przekazanie programowi określonych zadań planistycznych i analitycznych. Wykorzystana w ten sposób technologia przyspiesza raportowanie oraz wyciąganie kluczowych dla rozwoju firmy wniosków. Proces produkcyjny staje się czytelny, co sprzyja szybkiemu podejmowaniu decyzji, a także dobrej organizacji pracy, co przynosi wymierne korzyści w postaci zysku.

Firmy produkcyjne potrzebują systemu ERP jeśli chcą konkurować z coraz większymi graczami w swojej branży. Wdrożenie systemu może przełożyć się na realne oszczędności czasu i pieniędzy, gdyż system ERP potrafi wspomóc użytkownika w podejmowaniu dobrych decyzji płynących z odpowiedniej analizy gromadzonych danych w jego firmie.

 

na produkcji

Oprogramowanie do wsparcia produkcji często kojarzy się z ogromnym i kosztownym przedsięwzięciem. Dobrym rozwiązaniem jest przyjrzenie się aplikacji do zarządzania produkcją, która posiada w sobie wszystkie cechy dobrego systemu stanowiącego oprogramowanie do wsparcia produkcji, a jednocześnie łatwo ją wdrożyć. Dodatkowo jedynym kosztem jaki się ponosi jest opłata za dostęp do programu on-line, co w stosunku do zakupu całego oprogramowania jest niewielkim wydatkiem.

Sprawdź jak działa aplikacja FACTORY plus

aplikacja factory plus

Oferta Nasza misja Skontaktuj się

VISIX Systemy informatyczne
ul. Reja 19 62-100 Wągrowiec
NIP: 766 19 40 695
Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem zaawansowanych systemów
informatycznych wspierających pracę w rozmaitych dziedzinach przemysłu
i badań naukowych. Nasze oprogramowanie cechuje wysoka jakość wykonania,
minimalizm, ukierunkowanie na użytkownika oraz bardzo konkurencyjna cena.
(c) 2018 by VISIX, Theme by trendyWebStar modified by Leospace