System ERP w firmie produkcyjnej

System ERP w firmie produkcyjnej


Niejednokrotnie słyszymy pytanie – czy moja firma potrzebuje systemy ERP? W związku z tym chcemy przedstawić korzyści, jakie niesie za sobą posiadanie w swojej firmie systemu Enterprise Resource Planning.

Oprogramowanie ERP przydaje się nie tylko dużym przedsiębiorstwom, ale niejednokrotnie świadczy o sile małych firm i wyróżnia je na tle konkurencji dają tym firmom realną przewagę nad konkurentami w branży.

Program ERP to zbiór modułów, które odpowiadają za różne procesy biznesowe w firmie. Dzięki niemu możliwe jest przygotowanie, zarządzanie i planowanie procesu produkcji.

Dzięki zastosowaniu narzędzia klasy ERP w firmie normy, przepisy i procedury staja się jasno i czytelnie określone. Każdy z pracowników doskonale wie co ma zrobić i z jakich materiałów korzystać. Planista w obszarze produkcji ma także podgląd na obecne zapasy produktów i materiałów i może łatwo je uzupełnić również korzystając z oprogramowania ERP.

System ERP czuwa nad śledzeniem łańcucha dostaw oraz może kontrolować śledzenie partii produktów, co przydaje się gdy trzeba daną partię szybko wycofać z rynku.

Istotną role w nadzorowaniu procesu produkcyjnego pełnią raporty generowane przez ERP. Aplikacja łączy dane z różnych źródeł i potrafi wygenerować raport w czasie rzeczywistym, a dzięki rozwiązaniom analitycznym pozwala na wyciąganie wniosków z tych danych i analizę wyników.

Automatyzacja procesów dzięki ERP przekłada się na oszczędności. Obszary, które może zautomatyzować System klasy ERP to między innymi fakturowanie, śledzenie łańcucha dostaw, tworzenie planów pracy czy drukowanie kodów kreskowych.

Oprogramowanie ERP rozwiązuje część problemów, które można napotkać w trakcie produkcji. Automatyzacja i przekazanie programowi części zadań sprawia, że produkcja staje się bardziej czytelna i bardziej sprawna, co przekłada się na jej szybkość.

Firmy produkcyjne potrzebują systemu ERP jeśli chcą konkurować w swojej branży z coraz większymi graczami. Wdrożenie systemu może się przełożyć na realne oszczędności czasu i pieniędzy, gdyż system ERP potrafi wspomóc użytkownika w podejmowaniu dobrych decyzji płynących z danych.

Oferta Nasza misja Skontaktuj się

VISIX Systemy informatyczne
ul. Reja 19 62-100 Wągrowiec
NIP: 766 19 40 695
Zajmujemy się projektowaniem i wytwarzaniem zaawansowanych systemów
informatycznych wspierających pracę w rozmaitych dziedzinach przemysłu
i badań naukowych. Nasze oprogramowanie cechuje wysoka jakość wykonania,
minimalizm, ukierunkowanie na użytkownika oraz bardzo konkurencyjna cena.
(c) 2018 by VISIX, Theme by trendyWebStar modified by Leospace